Jaki styl oświetlenia pasuje do Ciebie?

Styl klasyczny, styl glamour, a może skandynawski? Odkryj inspiracje do Twojego domu i wybierz lampy, które pasują do Ciebie.

Oświetlenie w stylu klasycznym – zawsze na czasie

Klasyczne oświetlenie – to tyle samo, co elegancja i wytworność w atrakcyjnej formie. Nie powinno się kojarzyć tylko z ciężkimi, mosiężnymi żyrandolami oraz pałacowymi wnętrzami.

Styl klasyczny w domu oznacza spokojną, wyważoną, ale nienudną aranżację. Jest w nim miejsce na naturalne, jakościowe materiały, tj.:  szkło, szlachetne gatunki drewna, metali, kamienia, perskie dywany, skórę. Dominują w nim beże, biele, szarości. W dodatkach mogą pojawić się srebro i złoto, ale w niewielkiej ilości. W przypadku tkanin gama barw poszerza się o kolor niebieski, turkusowy i zielony.

Lampy klasyczne - żyrandole, ale też nocne, stolikowe, stojące i kinkiety pasują do wielu wnętrz i stylów.

Klasyka jest ponadczasowa i zawsze modna.

Oświetlenie w stylu glamour – luksus i blask

Lampy w stylu glamour to ekstrawagancja, niepowtarzalność, przepych, królewska wykwintność, ale też funkcjonalność. Mają różne kształty i wielkości, część z nich jest nowoczesna, część klasyczna. Najistotniejsze jest wrażenie, które wywołują i luksus, z którym się kojarzą. Elementy charakterystyczne tego stylu to połyskliwy metal, błyszczące kryształy i szkiełka nadające aranżacji smaku. To magia i blask, to luksus i zmysłowość połączona z lekkością i odrobiną humoru.

Podaruj sobie odrobinę luksusu, kupując lampy glamour!

Oświetlenie w stylu skandynawskim – rodzinne ciepło i naturalne materiały

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych domach. Kojarzy się przede wszystkim z jasnym, prostym i funkcjonalnym wnętrzem i ma silny związek z naturą. To eklektyzm, który pozwala na łączenie prostych, klasycznych form, ze stylem retro i z nowoczesnymi elementami w stylu industrialnym oraz modele typu cable power z kolorowym kablem i dużą dekoracyjną żarówką.

Lampy skandynawskie to przede wszystkim miękkie linie i okrągłe formy wykonane ze szkła, metalu z drewnianymi dodatkami. Barwy dominujące w lampach skandynawskich to biel, szarość, ciepły brąz. Takie połączenie materiałów i barw sprawia, że pomieszczenia w stylu skandynawskim są wyjątkowe i niepowtarzalne. 

Oświetlenie skandynawskie must have wielu sezonów.