Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Dopinając na ostatni guzik szczegóły aranżacji domu i ogrodu, konieczne jest zadbanie o odpowiednie lampy ogrodzeniowe, bez których końcowy efekt nie będzie w pełni satysfakcjonujący. Dzięki oświetleniu jesteśmy w stanie uwidocznić największe zalety naszej posesji, a także zapewnić bezpieczeństwo i komfort przebywania na świeżym powietrzu nawet po zmierzchu. Od czego najlepiej zacząć? Zdecydowanie numerem jeden na liście rzeczy do kupienia powinno być przeanalizowanie zapotrzebowania na oświetlenie ogrodowe. Jeżeli chcesz poznać praktyczne wskazówki o tym, co należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupu, a także jakie lampy zewnętrzne masz do wyboru – nie pozostało nam nic innego, jak zaprosić Cię do dalszej lektury.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Czy lampy ogrodzeniowe sprawdzą się przy każdym rodzaju płotu?

Wybór oświetlenia wcale nie jest taki prosty, a z pewnością wymaga od nas przeanalizowania jaki rodzaj płotu posiadamy oraz czy będziemy w stanie wzbogacić go o lampy ogrodzeniowe. Na początek zastanów się nad kilkoma kwestiami takimi jak m.in.:

 • czy oświetlenie ma znajdować się wokół całej działki;
 • czy światło ma padać z góry, czy od dołu;
 • czy chcesz wykorzystać systemy solarne;
 • jaki budżet chcesz przeznaczyć na zakup oświetlenia.

Dzięki dokładnemu sprecyzowaniu własnych preferencji będziesz w stanie zawęzić obszar wyników wyszukiwania i skupisz się na tych, które spełniają Twoje wymagania. Pomimo że większość lamp ogrodzeniowych jest dość uniwersalna, to jednak zawsze możemy doszukać się pewnych wyjątków. Nie każde oświetlenie będzie nadawało się do zamontowania przy danym rodzaju płotu.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Lampa ogrodowa zewnętrzna w postaci reflektora kierunkowego ułatwi oświetlić to, na czym nam najbardziej zależy, a ciemna kolorystyka i niewielki rozmiar sprawią, że idealnie sprawdzi się zarówno przy ogrodzeniu, jak i przy tarasie. 

O czym warto pamiętać, wybierając lampy ogrodzeniowe?

Znaczenie przy wyborze lampy na ogrodzenie ma nie tylko rodzaj płotu i tworzywo, z jakiego został wykonany, ale także wiele innych czynników. Zatem co jeszcze jest niezwykle istotne?

Odporność na warunki atmosferyczne – bez względu na to czy wybieramy oświetlenie do domu, czy do ogrodu musimy zwracać uwagę na jego jakość i precyzję wykonania. Natomiast w przypadku zewnętrznych lamp sprawa nieco się komplikuje, gdyż muszą one być na tyle trwałe i odporne, aby deszcz, grad czy śnieg nie stanowił dla nich żadnego wyzwania i przeszkody do działania. Za klasę szczelności odpowiada parametr IP i to od niego zależą właściwości lampy:

 • IP44 – ochrona przed deszczem;
 • IP54 – ochrona przed pyłem i deszczem;
 • IP65 – ochrona przed strumieniami wody;
 • IP67 – ochrona przed: deszczem, strumieniami wody, a także zatopieniem;
 • IP68 – najwyższa ochrona lampy nawet przy całkowitym jej zanurzeniu i narażeniu na działanie wysokiego ciśnienia wody.

Funkcje lampy – zanim sfinalizujesz zamówienie, sprawdź, czy lampy ogrodowe, które wybrałeś, spełniają funkcje, na których Ci zależy. Najczęściej stosowane opcje w oświetleniu zewnętrznym to m.in.:

 • regulacja światła;
 • migające światło sygnalizujące otwieranie się bramy wjazdowej;
 • możliwość sterowania oświetleniem za pośrednictwem pilota lub aplikacji mobilnej zainstalowanej na telefonie;
 • posiadanie czujnika zmierzchu, dzięki któremu światło włączy się automatycznie;
 • posiadanie czujnika ruchu co zdecydowanie ułatwia i usprawnia proces przemieszczania się po zmierzchu i to bez konieczności manualnego włączania światła.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Tworzywo lampy – z uwagi na niszczące działanie warunków atmosferycznych, istotne jest, z jakiego materiału została wykonana lampa. Najlepiej stawiać na wytrzymałe materiały i w dużym stopniu odporne na niszczenie np. stal nierdzewną lub szkło hartowane.

Sposób montażu – w tym przypadku sprawa jest dość oczywista, metoda montażu danej lampy musi być odpowiednia dla danego typu płotu. Przykładowo, na ogrodzeniu wykonanym z siatki niemożliwe może być zamocowanie kinkietu, a nawet jeżeli Ci się to uda, to efekt nie będzie zbyt zadowalający. Zatem upewnij się, że posiadasz wszystko, co jest niezbędne, aby osiągnąć sukces montażowy.

Elektryka – bezpieczeństwo to podstawa, dlatego nie rób nic jego kosztem. Przewód odpowiedzialny za podłączenie lamp ogrodzeniowych musi być zainstalowany zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta. Dlatego nie warto samemu brać na siebie tak dużej odpowiedzialności w momencie gdy elektryka nie jest naszym konikiem. Łatwiej, pewniej i szybciej będzie skorzystać z usług specjalisty, który ma fach w ręku. W końcu niedociągnięcia w tym przypadku mogą nas wiele kosztować.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Kinkiet zewnętrzny, czyli sprawdzona lampa na ogrodzenie, która nie tylko w nocy podkreśli charakter i materiał płotu, ale także w dzień będzie się prezentować bardzo nowocześnie.

Jakie oświetlenie ogrodzenia wybrać – LED czy halogen? 

Wybór światła w dużej mierze zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać, a także miejsca, które chcemy rozświetlić. Lampy LED emitują dość delikatne światło, ale nie wpływa ono na pogorszenie jakości widzenia. Przeciwieństwem jest halogen, którego światło może być rażące, ponieważ jest znacznie mocniejsze i z tego względu na co dzień sprawdza się najlepiej przy bramie garażowej oraz uwidocznieniu podjazdu. 

Lampy na ogrodzenie – poznaj ich rodzaje i dopiero dokonaj wyboru

Szeroki asortyment oświetleniowy jest przemyślanie skategoryzowany, aby w zależności od zapotrzebowania i sposobu montażu klienci mogli szybko znaleźć odpowiadające jemu lampy ogrodzeniowe.

Lampy ogrodzeniowe montowane w płocie

Z pewnością nie raz czy dwa widziałeś lampy ogrodzeniowe, których wewnętrzna część była wmurowana w ogrodzenie lub solidnie do niego przytwierdzona. Jak już się zapewne domyślasz, to rozwiązanie jest dedykowane dość masywnym płotom np.: murowanym, metalowym i ewentualnie drewnianym, ponieważ w innym przypadku nie byłoby możliwe ich zamontowanie. Co więcej, schowane lampy są mniej narażone na zalanie i uszkodzenie, dzięki czemu łatwiej o długotrwałe ich działanie. Jakiś minus też zawsze się znajdzie, tym razem to trudność związana z demontażem, dlatego zadbaj o to, aby Twoja decyzja o murowaniu była dobrze przemyślana.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Czarna lampa ścienna na ogrodzenie cieszy się ogromną popularnością, dzięki możliwości montażu na dowolnie wybranej przez nas wysokości, a co najważniejsze na każdej z nich dobrze się spisuje.

Oświetlenie ogrodzenia od dołu, czyli montaż lamp w podłożu

Dzięki lampom ogrodzeniowym dedykowanym montażu w podłożu każdy bez względu na rodzaj płotu może pozwolić sobie na efektownie oświetloną działkę. Dlaczego? To bardzo proste, w związku z tym, że montaż tych lamp nie jest zależny od płotu, to bez względu na to, jak on wygląda i z czego jest zrobiony, możemy go od dołu oświetlić. Atutem lampy ogrodzeniowej umieszczonej w podłożu jest w szczególności jej uniwersalność, natomiast niedogodności mogą wynikać z jej zalana. Dlatego wysoka jakość i szczelność to podstawa. Pamiętaj, aby rozchodzące się światło skierować na płot i swoją działkę. Nigdy nie ustawiaj reflektorów ogrodowych na przechodniów oraz kierowców – to bardzo niebezpieczne.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Lampa ogrodowa montowana w podłożu subtelne oświetlenie to dla wielu osób czynnik, mający kluczowe znaczenie podczas dokonywania zakupu. Może być praktycznie i nie rzucając się w oczy.

Solarne nowoczesne oświetlenie ogrodzenia

Najprostsza w montażu i najbardziej ekologiczna wersja oświetlenia ogrodzeniowego to oczywiście lampy ogrodowe solarne. Ich wybór z roku na rok się powiększa, a już dziś z łatwością możemy nabyć te w postaci słupków, jak i te dedykowane montażu w podłożu. Ich sposób działania jest niezwykle prosty – w ciągu dnia ładują się dzięki energii czerpanej z promieni słonecznych, którą po zmroku możemy zauważyć w postaci światła. To rozwiązanie uważane jest za niezwykle ekonomiczne, ponieważ lampy ogrodzeniowe solarne są samowystarczalne, jednak natężenie światła nigdy nie będzie tak samo intensywne, jak w przypadku sieciowych lamp ogrodzeniowych.

Co warto wziąć pod uwagę, aby lampy ogrodzeniowe spisały się na medal?

Ekonomiczne rozwiązanie świetlne to nic innego, jak solarny kinkiet zewnętrzny stworzony w zgodzie z naturą. Łatwość montażu i samowystarczalność w jednym wydaniu.

Dlaczego warto zainwestować w lampy ogrodzeniowe?

Przemyślane decyzje niosą za sobą często znacznie więcej korzyści, niż nam się wydaje. W przypadku solidnych lamp ogrodzeniowych możemy nie tylko oświetlić posesję i zapewnić sobie komfort poruszają się po niej po zmroku, ale także odstraszyć potencjalnych włamywaczy oraz uniknąć nieprzyjemności związanych z nocnym wandalizmem. 

W ciemności znacznie łatwiej jest być niezauważonym dlatego lepiej przeciwdziałać i zapobiegać niż po fakcie zamartwiać się poniesionymi stratami. Wśród społeczności panuje przekonanie, że w momencie kiedy dom jest dobrze oświetlony, to znaczy, że ktoś w nim aktualnie jest lub zaopatrzył się w kamery i system antywłamaniowy. Z tego względu rzucające się w oczy budynki rzadziej stają się celem przestępców. Na koniec zostawiliśmy to, co najważniejsze, czyli Twoje poczucie komfortu i bezpieczeństwa na własnej posesji, a to z pewnością jest warte każdego grosza. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem oświetleniowym, który dostępny jest na stronie internetowej sklepu z lampami ePlafoniera – pięknie oświetlone wnętrze, ogród oraz ogrodzenie jest na wyciągnięcie ręki.

Wybrane dla Ciebie

Ostatnio oglądane