5 porad jak obniżyć rachunki za prąd

Chcesz zaoszczędzić na oświetleniu w swoim domu? Nie wiesz w jakie gadżety energooszczędne warto zainwestować? Poznaj 5 prostych porad jak obniżyć rachunki za prąd. 

1. Wymień zwykłe żarówki na żarówki LED

Dlaczego proponujemy Ci oświetlenie typu LED? Odpowiedź jest prosta. Jest to nowoczesne i do tego najbardziej oszczędne źródło światła. Dioda LED oznacza diodę elektroluminescencyjną (ang. Lighting Emitting Diode) emitującą światło. Klasyczne żarówki w momencie włączenia pobierają dużo więcej prądu niż w późniejszej pracy, a częste ich włączanie obniża żywotność. Inaczej jest z oświetleniem LED, które wyróżnia mała moc, bardzo długa żywotność oraz znacznie mniejszy pobór energii niż w tradycyjnych rozwiązaniach. 

Wymiana żarówek klasycznych na żarówki energooszczędne typu LED zmniejszy nawet pięciokrotnie Twoje rachunki za prąd. 

5 porad jak obniżyć rachunki za prąd

Metalowa lampa stołowa Matuba Table, której źródłem światła jest żarówka dekoracyjna LED E27, 8W 560lm (efekt porcelany). Możesz ją wybrać spośród dziewięciu dostępnych matowych kolorów.

2.  Zmień nawyki

Wychodzisz z pokoju i zapominasz wyłączyć światło? Lampka nocna świeci się przez całą noc? Brzmi znajomo, prawda? Oświetlenie w pomieszczeniach włączaj wtedy, gdy jest one niezbędne. Kiedy opuszczasz na dłużej pokój nie zostawiaj włączonego światła. Na ile to możliwe, zaplanuj największą aktywność przy świetle dziennym.

Promuj racjonalne wykorzystanie energii wśród domowników i ciesz się grubszym portfelem. Zobacz ofertę oświetlenia LED, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

 

3. Bądź eko

Wiesz już czym jest oświetlenie LED, poznaj również jego zalety ekologiczne. Niski pobór prądu żarówek LED przyczynia się do znacznego ograniczenia globalnych kosztów energii i emisji CO2. Co więcej, diody LED nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak: ołów, kadm, rtęć i mogą być w 100% poddawane recyklingowi. 

Oświetlenie LED nie tylko ograniczy Twoje wydatki za prąd, ale także zadba o naszą planetę.

5 porad jak obniżyć rachunki za prąd

Oświetlenie LED zużywa od 80% do 90% mniej energii niż klasyczne żarówki! Nie tylko zaoszczędzisz na rachunkach za prąd, ale też zrobisz coś dobrego dla Planety. Na zdjęciu znajdziesz sufitową lampę betonową LED dostępną w naszym sklepie internetowym ePlafoniera.pl.

4. Wyłącz urządzenia stand-by

Nie zapomnij o wyłączaniu urządzeń, które są w trybie stand-by, czyli czuwania lub uśpienia. To te małe czerwone lampki, które świecą nieprzerwanie. Małe pożeracze prądu. Czy wiesz, że jedna taka lampka pobiera prąd w ilości średnio 1W-3W? Jeśli masz w domu od 6 wzwyż urządzeń w trybie "stand-by", to wyłączając je wtedy, gdy ich nie potrzebujesz, oszczędzasz rocznie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. A to już coś.

Wejdź w tryb oszczędzania przez wyłączanie.

5. Czujniki ruchu - oszczędzanie, wygoda i bezpieczeństwo

Komfortowe i oszczędne, a do tego zwiększające bezpieczeństwo rozwiązanie do Twojego domu i ogrodu - czujniki ruchu. Zastosuj je w pomieszczeniach, gdzie światło jest niezbędnie potrzebne. Dzięki funkcji włączenia światła na chwilę, a następnie jego automatycznego wyłączenia obniżysz rachunki za prąd. Zapewnisz także bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim oraz odstraszysz nieproszonych gości.

Zainwestuj w czujniki ruchu i obniż rachunki za prąd.

Szukasz innych porad o oświetleniu, wyborze odpowiedniej barwy światła do swoich pomieszczeń czy też inspiracji wnętrzarskich? Przeczytaj inne porady w naszym e-sklepie ePlafoniera.pl.

Wybrane dla Ciebie

Ostatnio oglądane