Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Oświetlenie w podbitce dachowej? Dlaczego nie! Tego typu rozwiązanie coraz częściej możemy spotkać w nowocześnie zaprojektowanych domach jednorodzinnych. Odpowiednio zaaranżowane oprawy świetlne mogą dać naprawdę piękne efekty, sprawiając, że elewacja budynku będzie doskonale podkreślona. Warto mieć na uwadze jednak, że oświetlenie do podbitki montowane jest na zewnątrz, co wiąże się z często z pracą w trudnych warunkach. To jednak nie wszystko – decydując się na montaż lamp, musimy pamiętać o tym, aby strumień światła docierał do ziemi. 

Jak zrobić oświetlenie w podbitce dachu? O czym pamiętać przy zakupie lamp? Na jaki typ oświetlenia się zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu – zachęcamy do lektury!

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Oświetlenie w podbitce, czyli gdzie?

Na samym początku, zanim przejdziemy do tego, jak wybrać oświetlenie na podbitkę, omówmy w skrócie, czym konkretnie ona jest.

Warto bowiem wiedzieć, że podbitka dachowa to nic innego, jak zabudowanie dolnej części dachu wystające poza ściany domu. Podsufitka jest elementem wykończeniowym, który pełni szereg funkcji, w tym ochronną i izolacyjną.

Podbitka przede wszystkim chroni konstrukcję dachu przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych, do których zaliczyć można nadmierne nasłonecznienie, obfite opady deszczu, zawilgocenie czy niskie i wysokie temperatury. Co więcej, podsufitka dachowa zapobiega również powstawaniu gniazd nieproszonych gości w postaci ptaków i owadów, które chętnie wiją je pomiędzy wystającymi elementami konstrukcyjnymi dachu.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Na sam koniec należy wspomnieć, że podbitka pełni również funkcję estetyczną, wpływając pozytywnie na całościowy wygląd domu. Warto wiedzieć, że montowana jest ona na surowych elementach dachu – bez niej budynek sprawiałby wrażenie niedokończonego, a przecież nie o to nam chodzi, prawda? 

Oświetlenie podbitki – o tym warto pomyśleć!

Oświetlenie podbitki to sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji świetlnej domu. Zamontowane pod dachem źródła światła stanowią efektowną ozdobę budynku, który po zmroku zostaje pięknie podświetlony, co ma również przełożenie na komfort życia. Wychodząc na zewnątrz, nie musimy brać ze sobą smartfona czy latarki w obawie o to, że potkniemy się o coś, co zostawiliśmy w ogrodzie. Dzięki oświetleniu zewnętrznemu podbitki możemy swobodnie poruszać się po swojej posesji nawet w środku nocy, zachwycając się tym samym cudowną aranżacją świetlną naszego domu.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Lampa sufitowa zewnętrza Adela od SU-MA. Nowoczesne oświetlenie, które świetnie sprawdzi się m.in. do oświetlenia podbitki dachowej. Wytrzymała obudowa (aluminiowy odlew), modernistyczny kształt i czarny kolor – to cechy charakterystyczne Adeli.

Oświetlenie domu w podbitce – o tym pamiętaj przed zakupem lamp

Myśląc o zamontowaniu oświetlenia w podsufitce, należy odpowiednio podejść do tematu i wziąć pod uwagę parę istotnych kwestii – jakich? O tym poniżej.

Nowoczesne oświetlenie podbitki – pomysły od ePlafoniery

Przejdźmy do sedna, czyli pomysłów na oświetlenie zewnętrzne podsufitki. Z tym wiąże się również jeszcze jeden aspekt, o którym nie napisaliśmy wyżej – przed zakupem należy wziąć pod uwagę również rodzaj oświetlenia. Jakie lampy wybrać? Mamy nadzieję, że wybór ułatwią propozycje przygotowane przez nasz zespół. 

Światła w podbitce dachowej w formie lamp sufitowych

Ciekawą formą aranżacji oświetleniowej jest wybranie zewnętrznych lamp sufitowych, które są montowane nawierzchniowo do podsufitki dachowej. Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest to, że bez problemu możemy dobrać sobie żarówki według uznania i indywidualnych potrzeb.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Lampa sufitowa zewnętrzna w formie kwadratowej tuby od SU-MA. Modernistyczne oświetlenie na podbitkę, które dokładnie doświetli przestrzeń wokół domu. Lampa świetnie sprawdzi się na elewacji budynku, ogrodzeniu, tarasie czy garażu. Obudowa wykonana z wysokiej jakości aluminium, posiadająca klasę szczelności IP54.

Światło w podbitce dachu – kinkiety ścienne jednokierunkowe

Coś dla fanów elegancji i nowoczesnego klimatu, czyli jednokierunkowe kinkiety zewnętrzne. Ten rodzaj oświetlenia świeci – jak sama nazwa wskazuje – w jednym kierunku, w tym wypadku w dół ściany wzdłuż podsufitki, doskonale podkreślając budynek. Kinkiety, podobnie jak lampy sufitowe, bardzo często posiadają wymienne żarówki, co umożliwia wygodne dopasowanie mocy, a także barwy światła według swoich własnych upodobań i wymagań.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Płaski kinkiet LED Karo. Minimalistyczna propozycja oświetlenia podbitki dachowej, alejek ogrodowych, wejścia czy tarasu. Propozycja dla osób ceniących designerskie oświetlenie wokół domu. Wytrzymała obudowa o klasie szczelności IP54 sprawia, że kinkiet odporny jest na działanie różnych czynników zewnętrznych.

Podbitka – oświetlenie. A może kinkiety góra-dół?

Alternatywą dla poprzedniego oświetlenia są kinkiety zewnętrzne świecące w dwóch kierunkach – w górę i w dół. W tym wypadku warto pamiętać o tym, aby montować je w połowie wysokości całej elewacji, dzięki czemu uzyskamy równomierny efekt. Z montażem wiąże się również zakup żarówek – nie muszą być one bardzo mocne, gdyż mają one o wiele mniejszy obszar do oświetlenia.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

Prostokątny kinkiet zewnętrzny Zen. Ciekawy kształt, elegancka kolorystyka (ciemnopopielaty kolor), wytrzymały korpus (aluminium, klasa szczelności IP54) i skrzyneczka z szybkami szklanymi emitująca światło w górę i w dół. Wszystko to sprawia, że kinkiet doskonale odnajduje się w doświetlaniu elewacji budynków, tarasu, balkonu czy altany.

Oświetlenie podbitki dachowej – reflektor ogrodowy

Na sam koniec propozycja uniwersalnego oświetlenia, czyli wykorzystanie reflektorów ogrodowych. Te niepozorne lampy dają nam bardzo duże możliwości oświetleniowe, pozwalając skierować światło dokładnie tam, gdzie chcemy – w dowolnym kierunku i pod konkretnym kątem.

Oświetlenie podbitki dachowej – zainspiruj się z ePlafoniera.pl!

A jeśli wciąż Ci mało pomysłów…sprawdź kategorię oświetlenie zewnętrzne na stronie sklepu ePlafoniera i wybieraj spośród setek produktów do ogrodu, które przystosowane są do pracy na zewnątrz. W asortymencie posiadamy lampy, kinkiety, reflektory i inne produkty pochodzące od cenionych firm. Znajdziesz u nas oświetlenie utrzymane w różnym stylu – klasycznym, modernistycznym, loftowym, skandynawskim i nie tylko. Zachęcamy do przejrzenia pełnej oferty – sklep z oświetleniem ePlafoniera.

Wybrane dla Ciebie