Jak być bardziej eko w Nowym Roku?

Bycie w zgodzie z przyrodą jest naturalną potrzebą człowieka i z roku na rok staje się coraz gorętszym trendem lifestylowym widocznym w naszym życiu. 

Życie w stylu EKO

Coraz częściej wybieramy zdrowe, naturalne produkty BIO, stawiamy na ruch i odpoczynek na łonie natury, otaczamy się przedmiotami wykonanymi z naturalnych materiałów, oszczędzamy wodę, energię elektryczną, segregujemy śmieci, a domy ozdabiamy roślinami. Żyjąc mądrze w stylu eko, staramy się spłacać nieustannie rosnący dług ekologiczny zaciągnięty przed wiekami w naturze.


Natura w naszych wnętrzach

To co nas otacza pozwala nam osiągnąć wewnętrzną równowagę i harmonię lub nie. 

Pragniemy po powrocie do domu odprężyć się, zrelaksować, nabrać dystansu do świata. Chcemy, aby nasze wnętrza działały kojąco i uspokajały. 

Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym zgodnym z naturą, a przez to bardzo modnym okazały się ściany żywej zieleni, dekoracyjne, relaksujące i tworzące mikroklimat domu, jak również dobrze dobrane oświetlenie, które wypełnia przestrzeń światłem i wpływa korzystnie na samopoczucie domowników bez względu na porę roku, zastępując światło słoneczne szczególnie w zimowym okresie. 

 

Wnętrza otulone naturą

Istotą wnętrza urządzonego zgodnie z naturą są materiały, meble, tkaniny i dodatki naturalne, takie jak: len, wełna, juta, rattan, bambus, wiklina, drewno, a odrzucenie wyrobów z plastiku, które zalewają rynek wnętrzarski, a mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. 

Dobór naturalnych materiałów w naturalnych odcieniach beżu, żółci, bieli, brązu i zieleni pozwoli stworzyć dom w duchu less waste i cieszyć się przyjaznym wnętrzem przez długie lata.