Jak oświetlić ogród, taras, altanę i balkon bez prądu?

Oświetlenie zewnętrzne bez prądu takich miejsc, jak ogród, taras, altana czy balkon jest niezwykle ważnym punktem aranżacyjnym. Na pierwszy rzut oka możliwość zainstalowania lamp w tych miejscach może być problematyczna, jednak nie jest to prawda. Brak zasilania na zewnątrz nie wyklucza funkcjonalnego i estetycznie wyglądającego oświetlenia. Poznaj sprawdzone sposoby na to, jak oświetlić ogród, taras, balkon i altanę bez użycia prądu.

Jak oświetlić ogród, taras, altanę i balkon bez prądu?

Zewnętrzne oświetlenie bez prądu

Wiosenne i letnie wieczory aż się proszą o to, aby spędzać je na świeżym powietrzu. Grill ze znajomymi w weekend, rodzinne przyjęcie w ogrodzie czy wieczorny kubek herbaty pity na balkonie z książką w ręku — to przyjemności, które wymagają odpowiedniej oprawy świetlnej. Lampy zadbają nie tylko o klimatyczny nastrój, ale także o nasze bezpieczeństwo. Najczęściej oświetlenie zewnętrzne wymaga podpięcia lamp do prądu i wówczas planuje się je na etapie budowania lub remontowania domu. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy oświetlić ogród czy balkon, a nie mamy możliwości podłączenia lampy do prądu? Nic straconego! Obecnie na rynku mamy wiele ciekawych rozwiązań oświetlenia domu bez prądu. W dalszej części artykułu znajdziesz przykłady takich produktów.

Oświetlenie ogrodu, tarasu, altany i balkonu bez prądu — jakie są zalety?

Chęć zainstalowania oświetlenia zewnętrznego wiązać się może z koniecznością przekopywania ogrodu, aby poprowadzić przewód zasilający. Nie każdy z nas chce to zrobić, a poza tym to przedsięwzięcie jest niezwykle pracochłonne i najczęściej bardzo kosztowne. Często konieczne jest także załatwianie wielu formalności i uzyskanie odpowiednich zezwoleń na rozkopanie ziemi. Z tych właśnie powodów oświetlenie nie na prąd będzie dużo lepszym rozwiązaniem. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?

Oświetlenie możesz zamontować samodzielnie

Lampy bez prądu oszczędzają energię i są ekologiczne

Aranżacja oświetlenia na zewnątrz jest łatwiejsza do ewentualnej zmiany

Jak oświetlić ogród — na co zwrócić uwagę?

Wybierając lampy do ogrodu bez prądu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Co ważne — będą one istotne także przy oświetleniu tarasu, balkonu oraz altany.

Odporność na warunki zewnętrzne

Otwarta przestrzeń to dość wymagające miejsce do oświetlenia. Lampy przeznaczone na zewnątrz wykonane są najczęściej z aluminium lub stali, które dodatkowo zabezpiecza się przed korozją oraz tworzywami sztucznymi, a także szkodliwymi warunkami atmosferycznymi (woda, temperatura).

Stopień ochrony IP

Stopień ochrony IP pozwala sprawdzić, jak bardzo wybrany produkt odporny jest na przedostanie się do jego wnętrza wody i pyłów. Im jest wyższy, tym mniejsza szansa na uszkodzenie oświetlenia. Modele lamp przeznaczonych do użytku zewnętrznego powinny mieć minimum IP44 — najczęściej jednak jest ono wyższe (IP65).

Jeśli szukasz też lamp ogrodowych wiszących, latarni zewnętrznych lub oświetlenie nad garaż to znajdziesz je w ofercie naszego sklepu internetowego ePlafoniera.pl. Poniżej prezentujemy kilka modeli z naszej kolekcji.

Jak oświetlić ogród bez prądu?

Jakie oświetlenie na działce bez prądu sprawdzi się najlepiej? Od wielu już sezonów najlepiej sprawdzają się lampy solarne umieszczane w ziemi. W ciągu dnia magazynują energię, a wieczorem (za sprawą czujników zmierzchu) włączają się automatycznie. Dzięki temu nie ma konieczności pamiętania o wymianie akumulatorów baterii. Ich delikatne, zmysłowe światło nie jest na tyle mocne, aby móc przy nim czytać, jednak na tyle atrakcyjne, że idealnie podkreśla ogrodowe ścieżki. Jako lampy ogrodowe bez prądu dobrze sprawdzą się także różnego rodzaju reflektory, które można skierować na ulubione drzewa i krzewy. Będą idealnym kontrastem do subtelnego oświetlenia solarnego, jednak nie przytłoczą go.

 

Jak oświetlić ogród, taras, altanę i balkon bez prądu?

 

Lampa Buly w kształcie kuli o średnicy 40 centymetrów oświetli wybrane przez Ciebie przestrzenie ogrodowe. W zależności od nastroju i upodobania można zmieniać barwę światła.

Oświetlenie balkonu i altany bez prądu

Klasyka broni się sama, dlatego do oświetlenia balkonu czy altany bez prądu doskonale sprawdzą się lampiony i latarenki. Można wybrać podwieszane lub wolnostojące, które ustawimy w dowolnym miejscu. Ten rodzaj lampek na balkon bez prądu pozwoli uzyskać niezwykły i jedyny w swoim rodzaju klimat. Dobrym rozwiązaniem do tych miejsc będą także kolorowe girlandy świetlne oraz niewielkie źródła światła montowane na magnes. Balkonowe kwiatki zostaną podkreślone słupkami solarnymi wbitymi do doniczki.

Jak oświetlić ogród, taras, altanę i balkon bez prądu?

Ciekawą propozycją do oświetlenia balkonu jest lampa Gufo w kształcie sowy. Wzór ten — modny w kilku ostatnich latach — dyskretnie ozdobi balkonową przestrzeń.

Jak oświetlić taras bez prądu?

Jak oświetlić taras bez prądu? W miejscu tym dobrze sprawdzą się przenośne lampy na baterie. Kupując je, warto zwrócić uwagę na kwestię szczelności, aby nasze tarasowe oświetlenie nie zepsuło się w kontakcie z deszczem. Na tarasie można również ustawić elegancką latarnię czy niewielkie źródło światła w postaci słupka. Rozwiązaniem na taras urządzony w nowoczesnym stylu będzie lampa z przenośnym głośnikiem — otuleni będziemy nie tylko światłem, ale także dźwiękami muzyki.

Światło bez prądu — podsumowanie

Odpowiednio zaaranżowane oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie i altance oraz na tarasie i balkonie pozwoli nam cieszyć się przyjemnym blaskiem w miejscach, w których spędzamy najwięcej czasu ciepłą porą. Warto połączyć kilka rodzajów źródeł światła i stworzyć niepowtarzalną aranżację, która cieszyć będzie oczy nasze i naszych gości. Lampy bezprzewodowe można umieścić w niemalże każdym miejscu. Dobrze jednak wybrać takie, które nie spowodują powstania cieni ani nie będą miały skierowanego źródła światła centralnie w oczy. Szeroki wybór oświetlenia zewnętrznego bez prądu znajdziesz w sklepie internetowym z oświetleniem ePlafoniera.

Wybrane dla Ciebie

Ostatnio oglądane